Autorite ühing tõukas Pärnu Mai kino kohtuteele

29. november 2001, 08:15

Eesti autorite ühing ristis Pärnu Mai kino piraadiks ja nõuab üle 7000 krooni kahjutasu muusika eest, mis on kõlanud linastunud filmides, kirjutab Pärnu Postimees.

Autorite ühing süüdistab kino selles, et selle aasta 19. jaanuarist 12. juulini kõlasid Pärnu Mai kinos (Papiniidu 50) näidatud filmides avalikult ja loata muusikateosed.

?Süüdistame Mai kino piraatluses: ta kasutab loata võõraid teoseid,? väitis eile Pärnu maakohtu istungil Eesti autorite ühingu tegevdirektor Kalev Rattus. ?Meie kahjunõue on 0,9% piletimüügi käibest, mille suurus on 7190 krooni ja 37 senti,? täpsustas ta.

Rattus kinnitas, et kino esindajad ei tulnud autorite ühinguga lepingut sõlmima ja tegutsesid omavoliliselt. ?Iga muusikaga seotud filmi puhul peab kinol olema luba filmis kõlava muusika avalikuks esitamiseks. See nõue on lepingutes, mis annavad kinole õiguse filme linastada, selgelt kirja pandud,? selgitas tegevdirektor.

Mai kino huve kaitsev Heta õigusbüroo advokaat Andres Aavik kinnitas kohtus: ei saa rääkida mingist võlast, kui ei ole sõlmitud lepingut. Aavikul on kasutada materjalid, mille kohaselt üritas OÜ Mai Kino juhatuse esimees Roland Kallasmaa lepingut sõlmida, kuid sooviga, et autorite ühing arvestaks Pärnu publiku vähesust ja pisendaks autoritasu. Rattus sellega ei nõustunud.

Rattus vihjas kohtusaalis, et Mai kino ja Tartu Illusioon on Eestis ainsad piraadid. ?Mai on endale palganud Eesti kalleima advokaadi, odavam tulnuks võlg kohtuta maksta,? nähvas ta. Kinorahvas peab aga oma imagot rahast tähtsamaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing