Vaata Maailma raames luuakse veebruariks 500 internetipunkti

29. november 2001, 12:54

Eesti internetiseerimise projekti raames jagatakse uutele avalikele internetipunktidele (AIP) veel 320 arvutit, mis viib AIPide arvu Eestis pea 500ni, ütles Vaata Maailma sihtasutuse juht Alar Ehandi.

<pilt#AlarEhandi.jpg#Vaata Maailma projekti juht Alar Ehandi#165#200#0> ?Konkurss avalike internetipuhktide loomiseks on hiljuti lõppenud. Konkursi tulemusel loodud uute AIPide abil tõuseb nende koguarvu peaaegu poole tuhandeni ning arvutite arv neis 1250ni, ? sõnas Ehandi. ?Kõik AIPdesse antud arvutid on uued ja peavad seega vastu vähemalt järgmised kolm-neli aastat.?

Vaata Maailma projekti alguses oli Ehandi sõnul Eestis umbes 235 AIPi kokku umbes 520 arvutiga.

?AIPd olid jagunenud enam-vähem ühtlaselt, välja arvatud Tallinn ja Ida-Virumaa, mis olid praktiliselt tühjad,? rääkis Ehandi. ?Vaata Maailma raames on seni avatud 136 uut Interneti-punkti ning 41 punkti on saanud arvuteid juurde, kokku on üles pandud 441 arvutit. See moodustab ligi poole kõigist Eesti AIPdest ja seal olevatest arvutitest, seega on tegu suure edasiminekuga.?

Ehandi on täna Brüsselis Vaata Maailma kontseptsiooni tutvustamas.

Vaata Maailma on selle aasta märtsis alguse saanud projekt, mille raames soovitakse kolme aastaga jõuda interneti kasutajate arvu poolest Soome tasemele. Projektis löövad kaasa Hansapank, Ühispank, ET, EMT ja teised suurfirmad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing