ERA Pank maksab peale Bergmanni pankrotile

03. detsember 2001, 08:29

Andres Bergmanni rohkem kui aasta kestnud isikupankrot pole toonud võlausaldajatele sentigi raha tagasi, sellest hoolimata otsustasid nad reedel jätkata pankrotile pealemaksmist, kirjutab Postimees.

Pankrotimenetluse jätkamiseks vajaliku raha vähesuse tõttu sooviski pankrotihaldur Siim Nõmmoja reedel võlausaldajatelt otsust, kas jätkata protsessiga või mitte.

Bergmanni pankrotti rahastavad kunagi talle kuulunud firmad, neist Polaris, Barclay Kinnisvara ning ERA Pank on ise samuti pankrotis

Andres Bergmanni kinnitusel oli võlausaldajatel reedel valida, kas hatata tema pankrotimenetlusele peale maksma või see lõpetada. ?Nõuete summa üle 300 miljoni krooni on enneolematult suur ja kõik nõuded on vaidlustatud,? rääkis Bergmann.

Nõude Bergmanni vastu on esitanud ka Norton Corporation, mis on kinnitamata andmetel Bergmanni kontrolli all. Norton Corporation on vaidlustanud kohtus ERA Panga võlanõuded ning vastupidi, selle tagajärjel on protsess rohkem kui aasta aega paigal tammunud.

?Mina ei olegi pankrotiprotsessis ühtegi nõuet vaidlustanud, vaid võlausaldajad on üksteist ise vaidlustanud. Mnu osalemine pankrotiprotsessis on sisuliselt null,? väitis Bergmann. Enda vastu esitatud nõudeid nimetas ta absurdseteks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing