Klementi juhid: suurosanik ei vii allhankega raha välja

Inno Tähismaa 03. detsember 2001, 16:26

AS Klementi suurosanik P.T.A. Group ei vii Klementist allhanke kaudu raha välja, kummutasid P.T.A. juht Kari Mattsson ja AS Klementi juht Madis Võõras spekulatsioonid, et P.T.A. ostab suurema aktsionäri õigusega allhanketöid Klementilt liiga odavalt.

P.T.A. sai Klementi osanikuks 1999. aastal. Sellest ajast on suurenenud Klementi allhange käibest 20%lt 30%ni, samas pole ettevõte suutnud hakata kasumit tootma.
Lõviosa Klementi allhanketöödest lähevad P.T.A.-le, kes need PTA, St. Jacques, Avenue, Malli-Mari ja Master-Coat kaubamärkide all maha müüb.

Nii Võõras kui Mattsson ütlesid, et P.T.A. ostab allhanke Klementilt turuhinnaga. Samuti ei võta P.T.A allhanget ainult Klementist, vaid ka teistest Balti riikidest ja Peterburist. Matsson ei soovinud teisi allhanke teostajaid nimetada.

Mattsson tõi Klementi kehvadele tulemustele 2 põhjust: P.T.A. kui uue strateegilise investori tulekuga tehti firma tegevuses muudatusi ja üldine turuolukord pole moe müüjaid soosinud.

Klementiga konkureeriva firma AS Baltika juht Meelis Milder põhjendas Klementi kesiseid tulemusi samuti kaubandusvõrgu rajamisega. Ka Baltika on rajamas praegu oma kaubandusvõrku, aga Baltika elab seda tänu suurusele kergemalt üle. Baltika 9 kuu käive oli 303 mln ja kasum 9,2 mln krooni.

Milder ütles, et oma osa Klementi kehvemas tulemuses võib olla allhanke suurem osa, sest kui näiteks tavalised püksid maksavad poes 250 krooni, siis allhanke kaudu saab kätte 70-80 krooni paarist.

P.T.A. omab Klementist 79%. P.T.A aastakäive on ligi 500 mln krooni. Klementi möödunud aasta käive oli 113,5 mln krooni ja kasum 1,3 mln krooni. Allhanke osa moodustas käibest 30%. Klementis käin tööl 650 inimest, kes toodavad 500 000 rõivaeset aastas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing