Järgmisel aastal vähenevad omavalitsuste tulud

03. detsember 2001, 08:26

Juhul, kui riigieelarve tasandusfondi kärbitakse järgmisel aastal kavandatud kolme protsendi võrra, kaotab suur hulk valdadest ja linnadest üle 350 000 krooni eelarvetuludest, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Omavalitsusliitude Ühenduse (EOÜ) volikogu on arvamusel, et paljud omavalitsusüksused ei suuda järgmisel aastal osutada elanikele teenuseid samas mahus ja tasemel kui eelmistel aastatel.

Mõniste vallal kahaneb toetusfondi summa järgmisel aastal 235 000 krooni võrra.

?Seda põhjendatakse rahapuudusega, samal ajal ministeeriumide eelarve kasvab kümme protsenti,? märkis vallavanem Tõnu Lindeberg. ?Õnneks meie naabervallal väheneb toetus 400 000 võrra,? naeris ta. ?Aga küll me toime tuleme, kuigi hääl jääb kaugeks.?

Lindebergi sõnul puudub riigil ühtse arengu poliitika täielikult.

?Härra Asmer (Toivo Asmer, regionaalminister, toim.) hüppab siia-sinna. Tahtsime paar talumajapidamist elektriga ühendada, kuid seda peeti kulukaks ja sooviti majapidamised mujale viia,? ütles Lindeberg.

?EOÜ volikogu tõdes kahetsusega, et omavalitsusüksustele riigieelarvest tehtavate eraldiste suurust ja jaotust ei ole käesoleval aastal valitsuse ministeeriumidevahelise komisjoni ja omavalitsusliitude koostöökogu vahelistel läbirääkimistel kordagi arutatud,? on kirjas EOÜ pöördumises.

Ministeeriumidevaheline komisjon esitas ettepaneku eraldada riigieelarvest tulevaks aastaks omavalitsustele veidi enam kui miljard krooni, sealhulgas kolm miljonit krooni väikesaartele.

Omavalitsuste koostöökogu aga taotles kokku 1,3 miljardit krooni, sealhulgas väikesaartele kolm miljonit krooni, õpilaste sõidusoodustusteks 50 miljonit krooni ning valla- ja linnateede korrashoiuks 120 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing