Uus seadus seab ohtu lennukite päästmise

03. detsember 2001, 08:29

Eestis toimuva võimaliku lennuõnnetuse korral võib abiandmine viibida, kui ei muudeta jaanuarist kehtima hakkavat seadust, mis annab päästetööde korraldamise lennupääste koordinatsioonikeskuselt üle piirivalvele, kirjutab Postimees.

Mitme lennundusspetsialisti hinnangul toob ülepeakaela vastu võetud lennundusseaduse parandus kaasa olukorra, kus õhuliiklusest täielikku ülevaadet omav rahvusvaheliselt tunnustatud lennupäästekeskus (ARCC) peab ülesanded 1. jaanuarist üle andma piirivalve merevalvekeskusele (MRCC).

Seni vaid merel toimuvate päästetööde juhtimisega tegelevas MRCCis töötavad meremehe põhiharidusega ja merepäästekoordinaatori lisaõppe saanud töötajad, lennupääste aga vajab lennujuhi ja -päästja ettevalmistusega personali.

Mõtlematu seadusemuudatus võib spetsialistide sõnul lennukatastroofi puhul kaasa tuua viivitused nii hädakutsungi vastuvõtmisel, teabe liikumisel, hättasattunud lennuki ja võimalike kannatanute leidmisel kui ka abi jõidmisel sündmuskohale.

?Selle mõtlematu sammuga on teede- ja sideministeerium ja talle alluv lennuamet lükanud eneselt igasuguse vastutuse oma haldusalas toimuvate päästetööde eest,? nentis piirivalve mereosakonna ülem kaptenleitnant Jüri Kreek. Ta lisas, et sai seaduseparandusest teada 8. novembril ilmunud Riigi Teatajast, ning selleks ajaks järgmise aasta eelarve juba ammu parlamendile esitatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing