05. detsember 2001, 00:00

Valitsus otsustas saata riigikogule ettepaneku muuta riigikogu otsust Eesti Vabariigi võlakirjade emiteerimisest.

Eelnõu eesmärk on võlakirjade esmaslevitamise tähtaja pikendamise teel 2002. aasta lõpuni viia lõpule kavandatav riigivõlakirjade emissioon.

Eelnõu kohaselt võib muuta ka võlakirjade emissioonist saadavate vahendite kasutamist. Riigikogu on andnud valitsusele nõusoleku kasutada välislaenude kasutajate poolt ennetähtaegselt tagastatud summat kaugseire radarisüsteemi eest esimeste maksete tegemiseks võlakirjade emissioonist vahendite laekumiseni.

Maailma suuruselt teine autotootja Ford Motor Co teatas, et koondab 4. veebruarist New Jerseys Edisoni tehases 600 tähtajalise lepinguga töötajat ning 30 täiskohaga töötajat ja kärbib boonuseid ning tervisekindlustuse programmi, mis peaks aitama kontsernil kokku hoida sadu miljoneid dollareid aastas, kirjutab AFX.

Nagu turg juba ootas, teatas Ford oma eilses avalduses, et kavandatavad koondamised ning boonuste kärpimise programm võimaldavad kontsernil aastas kokku hoida umbes 300 miljonit dollarit (5,3 mld krooni).

?Need tehaseid ja boonuseid puudutavad käigud on meie töötajatele valulikud, kuid need on vajalikud, et praeguse raske olukorraga võidelda,? ütles Fordi juht Bill Ford. ?Järgnevatel kuudel on oodata veelgi raskeid otsuseid,? lisas ta.

Credit Suisse First Boston (CSFB) tõstis General Motors Corp.?i neljanda kvartali ja kogu 2001. aasta kasumiootusi seoses autotootja toodangu mahu suurenemisega. CSFB teatas analüüsis, et tõstis General Motorsi neljanda kvartali kasumiootust aktsia kohta varasemalt 0,50 dollarilt 0,59 dollarile ning 2001. aasta ootust varasemalt 3,18 dollarilt 3,27 dollarile.

Mullu teenis General Motors neljandas kvartalis 1,15 dollarit kasumit aktsia kohta ja 8,58 dollarit aastas aktsia kohta.

British Telecommunications Group Plc teatas täna plaanist koondada oma jaedivisjonis 13 000 töökohta osana varem teatatud 850 mln naelasest (21,18 mld krooni) kulude kokkuhoiuplaanist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing