Tulika marsruuttaksod tõrguvad Viru väljaku peatusest loobumast

04. detsember 2001, 08:53

Hoolimata Tallinna linnavalitsuse plaanist kaotada läinud laupäevast Viru väljakult liiniautode peatused, jätkavad Tulika Takso väikebussid seal endistviisi inimeste pealevõtmist. Seepärast ei pruugi ametlikult lõpp-peatuseks kuulutatud Sakala piirkonnast firma taksobusside peale saada, kirjutab Postimees.

ASi Tulika Takso busside osakonna juhataja Heldur Vaheri sõnul jätkavad Tulika taksobussid ka sel nädalal Viru väljakul peatumist, sest uues lõpp-peatuses Sakala piirkonnas pole firma sõidukitele piisavalt ruumi. ?Sakala juures on väga kitsas, seal pole bussidel ruumi ja võimalust oodata, ka peatused on liiga üksteise ligi pandud,? sõnas ta.

Vaher ütles, et linnajuhtide ülekutse peale Sakala piirkonda Tulika taksobussi ootama läinud inimesed on firmasse helistanud ja kurjustanud, miks liiniautod ei sõida. Vaheri sõnul pidid marsuuttaksod peatuma nii Viru kui ka Sakala juures, kuid kuna aeg-ajalt läks taksobuss juba Viru väljaku juures inimesi täis, siis juht Sakala juurde enam ei sõitnudki.

Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti ühistranspordi osakonna vanemspetsialist Toivo Hallikmäe ütles, et Tulika Takso käitumine tuli linnaametnikele ebameeldiva üllatusena. ?Samas on nad peatuse märgid seal juba välja pannud ja kui nad nüüd ei peatu, siis on see rahva eksitamine,? lausus Hallikmäe.

Ta lisas, et Tulika Takso pole ka uut marsruuti taotlenud, mistõttu firma ei tohiks tegelikult Sakala keskuse juures praegu peatudagi.

Heldur Vaher ütles, et firma ajab marsruudiloa linnaga peatselt korda ning kaalub praegu võimalusi, kuidas taksobusside liiklust ümber korraldada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing