Ametnike palgareform vähendab lisatasusid

04. detsember 2001, 09:04

Justiitsministeeriumis valminud seaduseelnõu tahab tuleva aasta keskpaigast muuta ametnikele lisatasude maksmise erandnähtuseks, kärpimata seejuures ametnike sissetulekuid, kirjutab Postimees.

Peale põhipalga võib tulevikus ametnikele maksta ainult individuaalset lisatasu kuni 50% põhipalgast ning tulemuspreemiat - vastandina kehtivale pikale võimalike lisatasude loetelule, mida võib saada tööstaa?i, keeleoskuse, teaduskraadi, riigisaladusega tegelemise vms eest.

Justiitsminister Märt Raski sõnul on ümberkorralduste eesmärk luua ametnike jaoks selline palgasüsteem, mille järgi ei saaks petta ei palka saavaid inimesi ega maksumaksjaid.

?Tuleb lõpetada prügi silmaajamine,? ütles Rask, viidates riigiasutuste astmepalga süsteemile, mis kajastab ametlikke sissetulekuid üksnes osaliselt. ?Tegelikud palgad on kujunenud läbirääkimiste käigus.?

Kavandatav uus süsteem peab tema sõnul võimaldama maksta 9000 kroonist põhipalka väärt ametnikule riigiasutuses põhipalgana, mitte aga kirjutada talle astmepalga järgi näiteks 4500 krooni ja ülejäänu jaoks otsida võimalusi lisatasude maksmiseks.

Uue korra järgi saab iga ministeerium või riigiasutus kehtestada talle sobivad palgatingimused, mis arvestaksid nii töö keerukust ja vastutusrikkust kui ka ametniku omadusi, mis tema töö edukust mõjutavad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing