Turismikonverents: peab soosima meelelahutusäri

04. detsember 2001, 10:27

Vaadeldes turistide kulutusi, siis kõige enam kulutatakse majutusele (32% kogukulutustest), järgneb toitlustus ja kulutused jaekaubanduses.

Turismiagentuur tõstis esile kohaliku transpordi vähest osatähtsust kogukulutustest (8%), mis viitab sellele, et turistid liiguvad Eestis vähe ringi ja püsivad ühes linnas. Suure arengupotentsiaaliga on meelelahutusäri, mis praegu moodustab vaid 4% kogukulutustest ja kus ei ole loodud veel piisavalt võimalusi raha kulutamiseks.

Võrreldes keskmise eurooplase kulutusi välisreisil ja Eestisse saabuvat väliskülastajat, kulutab eurooplane ööbimisega välisreisil üle 15000 krooni, samal ajal kui Eestisse saabuv külastaja jätab siia keskmiselt 3800 krooni.

Eurooplase keskmine reis on 9 ööd pikk, Eesti külastaja ööbib siin keskmiselt vaid 5 ööd. Turismiagentuuri direktori Riina Lõhmuse ütlust mööda tuleb nimetatud näitajate muutmiseks suurendada teenuste valikut ja kvaliteeti. 'Hea turismielamus sõltub sellest, et kõik turismiga seotud harud oleks kvaliteetsed,' ütles Lõhmus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing