06. detsember 2001, 00:00

Rootsi telekommunikatsioonifirma Ericsson tegevdirektor Kurt Hellström sai kirja, kus oli üheksamillimeetrine püstolikuul ja juures inglisekeelne tekst. ?Time has come, you will soon die? (?Sinu surmatund on varsti käes?). Ericsson andis asja Rootsi politseile uurida, teatas Ekonomi24.

?Niisugustesse asjadesse tuleb suhtuda väga tõsiselt ja neid tuleb põhjalikult uurida,? ütles kriminaalkomissar Christer Sjöblom. Rootsi juhtivad tegelased on ennegi saanud ähvarduskirju, kuid mitte kunagi sellist tapmisähvardust.

Politsei ei tea, kes on ähvarduse taga, kuid arvab, et Hellström on saanud endale viimasel ajal rohkesti vaenlasi, kui Ericsson on andnud tuhandetele töötajatele koondamishoiatuse.

Energeetikagigandi Enroni aktsia kokkukukkumine on toonud endaga kaasa New Yorgis elavale naftamagnaatide perekonnale Belfer kahe miljardi dollari (35 miljardi krooni) suuruse kaotuse, kirjutas Wall Street Journal.

Enroni nõukogusse kuuluv Robert A. Belferi ja tema kahe õe perekonnad said Enroni aktsiad päranduseks oma isalt, Poola immigrandilt Arthur Belferilt, kes oli Enroni eelkäija Petroleum Corp asutaja. 15. veebruari seisuga kuulus perekonnale 7,34 miljonit lihtaktsiat, mille väärtus oli 2000. aasta augustis, kui aktsia hind oli 90 dollarit, 661 miljonit dollarit. Nüüd maksavad need aktsiad kokku 6,3 miljonit dollarit.

Lisaks kuulub perekonnale veel 15,7 miljonit eelisaktsiat, mille koguväärtus oli aktsia hinna tipptasemel 1,4 miljardit dollarit. Sel aastal on perekond müünud vaid väikese hulga Enroni aktsiaid.

Teisipäeval kerkis Enroni aktsia New Yorgi börsil 117,5 protsenti 0,87 dollarini.

Boeing vähendab kuni järgmise aasta keskpaigani tsiviillennukite tootmist kuus poole võrra ehk seniselt 48-lt 24-le, vahendab uudisteagentuur AFX Boeingu tsiviillennukiüksuse presidendi Alan Mulally sõnu.

Tootmise vähendamist arvesse võttes toodetakse tänavuse 522 tsiviillennuki asemel järgmisel aastal 350?400, lausus Mulally pressikonverentsil.

2003. aastaks prognoosib Boeing järgmisest aastast veelgi väiksemat toodangut. Mulally sõnul võib piiriks olla 300 lennukit, kuid täpne number sõltub edasistest arengutest.

USA investeerimispank Goldman Sachs nimetas pankrotti liikunud energeetikakontserni Enron parimatest parimaks.

Goldman Sachs avaldas 9. oktoobril prognoosi, kus öeldi ?Endiselt parimatest parim ja ennustame aktsia kiiret toibumist?. Nüüd selgub, et see ennustus läks täiesti mööda, kuna USA energeetikakontsern Enron on nüüd, vaevalt seitse nädalat hiljem, pankroti äärel ja ettevõtte aktsia on kukkunud peaaegu nulli, kirjutab Rootsi Ekonomi24.

Analüüsis lükkavad Goldman Sachsi analüütikud muu hulgas ümber 10 negatiivset spekulatsiooni Enroni kohta, väites, et need on liialdatud ja väärad.

Handelsbankeni analüütik Johan Carlstroem ütles Dow Jonesile, et Handelsbankeni poolt Ericssoni aktsiale antud 65 Rootsi kroonine hinnasiht on ülevaatamisel.

Optimismiks annab põhjust hästi edenenud kulude kärpimine, mis peaks jätkuma, ning rahavoogude paranemine. Käibe paranemine võiks viia aktsia 70?75 Rootsi krooni vahemikku.

Firma aktsia tõusis kella 18.30ks 6,61 võrra 64,50 Rootsi kroonile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing