Riigikogu hääletab eelarvekärpe sisse

05. detsember 2001, 11:05

Täna pärastlõunal jätkab Riigikogu 2002. aasta eelarve teist lugemist, kus vaatab läbi saalist tulnud parandusettepanekud ning hääletab suure tõenäosusega sisse rahandusministeeriumi ettepaneku vähendada eelarve tulude prognoosi 538,1 miljoni krooni võrra.

Vähendamine lähtub majanduskasvu prognoosi langetamisest seniselt viielt protsendilt neljale.

<pilt#KalleJyrgenson.jpg#Rahanduskomisjoni esimees Kalle Jürgenson#135#216#0>
Riigieelarve teise lugemise jätkamisel ei saa panna hääletusele neid ettepanekuid, mida pole toetanud eelnõu algataja ehk siis vabariigi valitsuse esindaja või mida pole toetanud rahanduskomisjon.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Kalle Jürgensoni sõnul valitsus saalist tulnud ettepanekuid aga ei toetanud, sealhulgas Rahvaliidu ligi 150 ettepanekut kirjutada lahti investeeringud. Sellele lisanduvad erinevad rahataotlused koolidele või programmidele.

?Kokku on parandusi ligi 300, kuhu mahub ka näiteks toimetulekute toetuste andmine omavalitsuste toetusfondi, mistõttu muutub ka ümberjagamise valem, kuid need on kõik pisikesed muudatused.?

14. novembril katkestas Riigikogu 2002. aasta eelarve teise lugemise, sest polnud saanud valitsuse lõppotsust eelarvemahu võimaliku kärpimise kohta.

Pea 32 miljardi kroonine eelarve tuleb kolmandale ja viimasele lugemisele 19. detsembril ehk kahe nädala pärast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing