Turismikonverents: Tallinna hotellide keskmine hind Euroopa üks madalamaid

05. detsember 2001, 15:54

Võrreldes Tallinna hotelliturgu Euroopaga on põhilised näitajad sarnased, samal ajal kui hotellitoa keskmine hind jääb Tallinnas võrreldes teiste Euroopa pealinnadega oluliselt madalamaks.

'Näiteks võrreldes Helsinkiga tuleb Tallinna hotellitoa eest keskmiselt 1400 krooni vähem maksta,' sõnas tänasel turismikonverentsil Reval Hotelligrupi juhatuse liige Feliks Mägus.

'Majutuskohtade hinnavahe on väga lai, nt Tallinnas saab ööbida 100 krooni eest, kalleima toa eest tuleb maksta aga 15 000 krooni', iseloomustas Mägus Tallinna hotelliturgu.

Hotellinduses on endiselt probleemiks kõrge sesoonsus, kus madalhooajal keskmine täituvus 57% ning kõrghooajal 83%. Olulised üritused planeeritakse tavapäraselt just suvele, kui hotellid täis. Lahendusena nägi Mägus efektiivset koostööd ürituste korraldajatega, pakkudes korraldajatele soodsamaid hindu.

Tallinna hotelliturule iseloomulike ?uundadena tõi Mägus esile, et ööbimiste arv on kasvanud keskmiselt 15%, samas on sihtturud jätkuvalt piiratud (eelkõige saabujad Soomest ja Rootsist). Positiivse trendina tõi Mägus esile ka rahvusvahelise konverentsiturismi kasvu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing