Merirahu rajooni arendaja vaevleb rahalises raskuses

05. detsember 2001, 08:57

Kakumäe pankrannikule kurikuulsa ja Eesti kalleima elamurajooni, Merirahu arendajal napib raha, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Raskused on ajutised,? ütles Merirahu arendaja ASi Hestlinger juhataja Andres Tavast. ?Kreeditoridega läbirääkimised käivad ja otsime lahendusi. Ainus, mis ütlen, on, et räägime erinevate inimeste ja instantsidega ning otsime lahendusi,? kinnitas ta. ?Rohkem ei saa kommenteerida.?

Tavast põhjendas tekkinud finantsraskusi üksteise otsa kuhjunud mahukate ehituslepingutega. ?Sellest on tekkinud väike nagin.?

Projekt on elus ja läheb edasi, kinnitas Tavast. ?Mul endal on ka vahel taskust raha otsas. Nädala-paari pärast on oodata lahendusi.?

Merko Ehituse vasterastatud aktsiaseltsi Tallinna Teed arendusdirektor Roland Sumre ütles, et neil on Merirahu projektilt juba mitmendat kuud saamata neli miljonit krooni. Tallinna Teed ehitab Merirahus kvartalisiseseid teid. ?Tean, et projektiga on lood kehvad,? märkis Sumre.

Raha laekumise ebatõenäosusele on varem viidanud ka Tallinna abilinnapea Ivar Virkus.

Merirahu projekti hoiab vaatluse all ka Eesti Ühispank ja projektiga on kursis panga riskiprojektidega seotud krediidi järelevalve osakonna juhataja Guido Gritshenko.

Kinnisvaraspetsialistide sõnul on Merirahu projekti raskuste taga paigast ära olev müügihind.

Merirahu rajoonis on 88 elamukrunti 36hektarilisel pindalal. Kruntide hindu reklaamitakse koduleheküljel vahemikus 1200-1600 krooni ruutmeeter.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing