Justiitsministeerium plaanib Jõhvi hiidvanglat

05. detsember 2001, 10:14

Justiitsministeeriumis küpseb plaan ehitada Ida-Virumaale Jõhvi linna serva tänapäevane vanglakompleks, mis oma tuhande kohaga ületaks suuruselt peagi Tartus valmivat nn eurovanglat, kirjutab Põhjarannik.

Möödunud nädala lõpus käisid ministeeriumi ametnikud Ida-Viru maakonna keskuses Jõhvis, et uurida võimalust rajada sinna kaks võimsat ehitist: vangla tuhandele kinnipeetavale ja justiitshoone sajakonnale töötajale.

Jõhvi linnapea Vello Juhkovi sõnul on linn vangla asupaigaks välja pakkunud 10 hektari suuruse maa-ala linnaservas Ülesõidu tänava kandis.

Justiitsministri nõunik Keit Pentus ütles, et kuigi vangla ehitamine Jõhvi on tõepoolest kaalumisel, pole see siiski lähema kahe aasta teema. ?Lähiaastatel on ministeeriumi jaoks esikohal Viljandi vangla esimene etapp ehk siis vanglate keskhaigla ületoomine Jämejalga,? lisas ta.

Pentuse sõnul on vangla ehitamine Jõhvi tingitud valitsuse kinnitatud vanglate arengukavast, mis näeb ette ülemineku seniselt laagri tüüpi vanglatelt regionaalvanglatele. ?Regionaalvanglad lõpetavad kurjategijate kuhjamise ühte geograafilisse punkti, süsteemi rakendumisel hakatakse neis hoidma just sellest piirkonnast pärit vange,? selgitas ta.

Jõhvi vangla puhul on seni räägitud tuhandest kinnipeetavast ja 300-500 vanglaametnikust.

Justiitsministeerium tahab Jõhvi kesklinna rajada ka neljakorruselise justiitshoone, kuhu koondataks ministeeriumi Ida-Virumaal tegutsevad allasutused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing