Tallinna kesklinna tondiloss Osten Tor lõhutakse alles suvel

05. detsember 2001, 08:42

Poolik ärikeskus Osten Tor kaob Tallinna kesklinnast järgmise aasta keskel, mil krundi omanik SRV Kinnisvara ehituse lammutab, ning rajab asemele uue kuni 15 korruselise ärihoone, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinnas Pärnu maantee ja Tondi tänava nurgas aastaid seisnud poolik hoone lammutakse SRV Kinnisvara arendusjuhi Indrek Toome sõnul parimal juhul järgmise aasta juunis-juulis. Lammutus läheb hinnanguliselt maksma kuni poolteist miljonit krooni.

Toome sõnul kulub peale detailplaneeringu kinnitamist tegevuse alustamiseks umbes pool aastat. ?Kui saame detailplaneeringu, viime ta turule ja vaatame mis tast edasi saab,? ütles Toome. Uue ehitise püstitamiseks ei kulu tema hinnangul üle kuueteistkümne kuu.

Osten Tori krundi detailplaneeringu kinnitamisega tegelev arhitektibüroo Künnapu ja Padrik juhataja Mati Olde sõnul ei tea ta, millal planeering viimaks kinnitatakse. ?Ega polegi sellist inimest, kes seda teab, see on linnavõimudes kinni,? ütles ta.

Indrek Toome sõnul ootab SRV tegevuse alustamiseks detailplaneeringu kinnitamist, sest see määrab ehitise mahud. Enne seda on ehitatava hoone hinnast, mahtudest ja rentnikest veel vara rääkida. Algselt on hoonesse kavandatud nii kaubandus-, büroo- kui elamispinnad.

Partnerite otsing ongi tema hinnangul projekti puhul kõige keerulisem. ?Meil oli väga tõsine partner, aga kukkus ära, kuna planeering hakkas venima,? lisas Toome.

Vaatamata sellele peab SRV ka praegu läbirääkimisi mitme arendaja ja ehitajaga, kuid Toome ei soovinud veel nimesid avalikustada. ?Ei taha ära sõnuda,? põhjendas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing