Majanduse ebakindlus soodustab firmade huvi taustainfo vastu

05. detsember 2001, 09:28

Eesti majanduse ebakindlusest annab tunnistust firmade kasvav huvi oma äripartnerite olukorra ja rahalise seisu vastu, mis tähendab senisest rohkem tööd taustainfo kogumisega tegelevatele firmadele, kirjutab Postimees.

Muu hulgas ka taustainfo kogumisega tegeleva Connectuse tegevdirektori Ally Renteri sõnul on neile esitatud järelepärimiste arv aastaga kahekordistunud.

Rentneri sõnul muutuvad firmajuhid edu korral tavaliselt pisut loiumaks ja vähem ettevaatlikumaks. Kui asjad ei lähe enam loodetud rada pidi, siis muututakse taas valvsaks ning püütakse ka oma partnerite olukorrast rohkem teavet saada.

Kuigi maailmas on Krediidiinfo asedirektori Alar Jägeri kinnitusel kuldreegliks, et uuringute arv sõltub sellest, kui palju on tehinguid, ning nende arvu kasvades tehakse ka rohkem järelepärimisi, siis Eestis on oluline roll ka teistel teguritel.

Eestis on tema sõnul iseloomulikum ärevusse sattunud ärimeeste suurem huvi partnerite tausta vastu.

Elavat huvi tunnevad firmad faktiraportite vastu, milles kajastatakse lühidalt ettevõtte põhilisi majandusnäitajaid, juhtkonda, omanikeringi ja meedias ilmunud kirjutisi, ning ettevõtete krediidivõimet puudutavate uuringute vastu.

Kõige sagedamini uuritakse tausta nende firmade kohta, kes teevad palju suuri tehinguid lühikese aja jooksul. Samuti on ärimeestel huvi vahendustegevusega tegelevate firmade vastu. ?Luubi all on ikka suured tegijad ja väikefirmade kohta laekub mõni üksik päring,? märkis Jäger.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing