Börsiülevaade: tehnoloogiasektor tõotab Euroopas kosumist

05. detsember 2001, 09:59

Eile õhtuse USA tehnoloogiasektori ralli kõrval tõotab täna positiivselt startida ka Euroopa tehnoloogiasektor, millest saab tõenäoliselt osa ka Tallinna börsil noteeritud Eesti Telekomi aktsia.

Positiivne alatoon läbis eile kõiki Tallinna börsi liideraktsiaid. Investorite aktiivsus oli küll esmaspäevase mannetuse taustal suur, kuid jäi veel tunduvalt alla tavapärastele keskmistele näitajatele.

Investorite positiivset tulevikunägemust aktsiaturu suhtes ilmestas eile avaldatud novembrikuu optsioonistatistika. Selle kohaselt oli kõigest 1,4% novembrikuu lõpus üleval olnud optsioonidest müügioptsioonid. See näitab, et investorid niisama hästi kui ei julge panustada aktsiate langusele.

Kõige paremini läks eile Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsial, mis peatus teist korda viimase nelja ja poole kuu jooksul nii kõrgel kui 70 krooni joonel.

Telekomi aktsia ligi 3%-line päevane tõus on seletatav kogu Euroopa telekomisektori eilse jõudsa arenguga.

Otsene põhjus Euroopa turu tõusule jäi aga leidmata. Päev oli uudistevaene ning turu kosumisele otsiti põhjust koguni Prantsuse ja Suurbritannia loodetust veidi parematest makromajandusnäitajatest ning lootusest, et nafta hind hakkab pärast Venemaa peaministri otsust vähendada kütusepumpamist taas tõusma.

Tugev oli eile ka Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mille hind ja hinnanoteeringud liikusid päevaga üles täpselt protsendi jagu. Ligi 70% eilsest 8 mln kroonisest päevakäibest andnud väärtpaber sulgus valdava ostujõu toel 149,50 kroonil. Aktiivselt esines aktsia ka Frankfurdi börsil, kus omanikku vahetas 26 000 aktsiat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing