Keskpank jagab jõuluks töötajatele preemiaid

05. detsember 2001, 10:08

Avaliku sektori tõenäoliselt heldeim jõuluvana saabub tänavu Eesti Panga presidendile Vahur Kraftile, kes saab jõulupreemiat 40 530 krooni - ühe kuupalga ulatuses, kirjutab Postimees.

Eesti Panga nõukogu esimees Mart Sõrg kinnitas Postimehele, et teeb ülejärgmise nädala istungil ettepaneku preemia maksmiseks ka keskpanga nõukogu liikmetele, sealhulgas iseendale. Panga aastased töötulemused on preemia väärilised, lisas ta.

Panganõukogu liikmed Ants Järvesaar, Kalev Kukk, Mati Meos, Hindrek Meri, Mihkel Pärnoja, Jüri Sepp ja Erik Terk saavad Sõra otsuse korral preemiat 10 000 krooni, mis on nõukogu liikme ühe kuu hüvitis.

Sõra preemia on samal alusel 40% Vahur Krafti kuupalgast ehk umbes 16 000 krooni. Sõrg ütles eile, et hakkab mõtlema selle üle, kas on kohane maksta jõulupreemiat alles hiljuti nõukogu liikme volitused taastanud riigikogu liikmele Mihkel Pärnojale, kes suurema osa lõppevast aastast teenis leiba majandusministrina.

Vastasel korral võib preemia saada hoopis aastaid nõukogus Pärnoja asendanud parlamendi rahanduskomisjoni esimees Kalle Jürgenson, või läheb 10 000kroonine preemia kahe riigikogulase vahel sobivalt jagamisele.

Eesti Pank kulutab detsembris töötajate jõulupreemia maksmiseks kokku kaks miljonit krooni, mis on keskpanga ühe kuu palgafondi suurus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing