ELK toetas Kärdla lennuõnnetuse esimese ohvri matuseid

06. detsember 2001, 08:17

Ehkki ELK lennukompanii on endiselt veendunud, et kannatanute kahjud peab hüvitama Kärdla lennuõnnetuse vahetu osaline Enimex, on nad omal algatusel hüvitanud esimese hukkunu matusekulud, kirjutab SL Õhtuleht.

?Oleme käinud Hiiumaal mõlemal matusel. Kümneaastase poisi matus oli eriti südantlõhestav,? paneb ELK juhatuse esimees Aleko Peipsi imeks, et peale Kärdla lennuvälja juhataja ei ole teised Eesti lennundustegelased ega Enimexi esindajad hukkunuid austamas käinud.

?3. detsembri õhtul oli mul ka pikem vestlus hukkunud meremehe abikaasaga. Tal ei ole suur palk ja otsustasin esimesed kahjud hüvitada,? räägib Peipsi usus, et lõpuks katab need siiski Enimexi kindlustus.

Ehkki 23. novembri õhtul toimunud Kärdla lennuõnnetusele järgnevatel päevadel rääkis Peipsi teleintervjuudes, et kavatseb igale kannatanule helistada, täpsustas ta eile, et kirjutab reisijatele, et nad oma kahjudest teada annaksid.

Vähemalt üks kannatanuid on pöördunud enda huvide kaitseks advokaat Viktor Kaasiku poole.

?Peipsi helistas mulle ja ütles, et ei ole tarvis nii kallist advokaati võtta, advokaat on tema poolt. Aga tema ja meie huvid võivad olla veidi erinevad,? arutleb oma naise ja tütre eest seisev Peeter Toom, et ilmselt peaksid teisedki kannatanud koonduma. Vastas saavad olema kindlasti väga tugevad jõud.

Aleko Peipsi kinnitab, et tema jurist käis kõigi lepingute ja seaduste väljaprintidega Kaasiku juures. ?Sain aru, et Kaasik kavatseb esitada hagi Enimexi vastu,? lausus ELK juhatuse esimees. Advokaadibüroost V. Kaasik Ko. sellele eile kinnitust saada ei õnnestunud.

Vabatahtlikest annetustest Hiiu maavalitsuse algatatud fondi oli eilse seisuga laekunud 195 080 krooni. Maavalitsuse komisjon kavatseb toetusraha laiali jagada veel enne jõule. Annetusi on teinud 56 eraisikut ja ettevõtet. Kontonumber on 1120193760.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing