Libe tee põhjustanud 171 rasket tööõnnetust

06. detsember 2001, 08:49

Tänavu üheteistkümne kuuga on libe tee põhjustanud 171 rasket tööõnnetust, neist suurema jao tööteel.

Kõigist rasketest tööõnnetustest, mida oli kokku 951, põhjustas libe tee ligi viiendiku, ainult tööteel toimunud tööõnnetustest, kokku pea 300, aga koguni pooled.

Tööteel juhtunud tööõnnetuste ravi on maksma läinud üle 430 000 krooni ning haigushüvitisi on kulunud ligi 1,4 miljoni krooni ulatuses.

Kui võtta maha libedavabad kuud, siis kujuneb pilt hoopis teiseks. Tänavu esimeses kvartalis juhtus neli viiendikku tööteel toimunud tööõnnetustest libeda tõttu, novembris lisandus 19 sellist õnnetust ja detsembris toob iga päev neid juurde.

Ainuüksi Tallinnas ja Harjumaal, mis on vabariigi kõige suurem piirkond, on tööteel juhtunud tänavu kümne kuuga 231 õnnetust, mis on sama palju kui 2000. aasta kümnel kuul.

'Eespool toodud numbrid vaid Tallinna ja Harjumaa kohta näitavad, kui kulukaks lähevad maksumaksjale ja firmadele majahoidjate ja ?valdajate ning teede korrashoiu eest vastutavate firmade tegematajätmised ja ükskõiksus,' ütles Tööinspektsiooni peadirektor Priit Siitan.

Teele viskamata liiv või graniidipuru toob kaasa mitme tuhande, halvemal juhul mitmekümne tuhande krooni suuruse haiguskulu, mõne libeda tõttu kukkumise ravimine on maksma läinud isegi 50 000 krooni ligi! Tegemata jäänud töö ja saamata tulu tööandjale moodustab omakorda kümneid tuhandeid ühe haigusjuhu kohta.

Kõnniteedel on kohustatud tegema libedatõrjet ning koristama sealt lume ja jää teega külgnevate territooriumi omanik või rentnikkasutaja. Hooletut majaomanikku võib trahvida kuni kümne trahviühiku ulatuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing