Prantsuse meediagrupi Vivendi juhatuse aseesimees astub tagasi

06. detsember 2001, 13:14

Prantsuse meediagrupp Vivendi Universal teatas täna, et ettevõtte suurim aktsionär Edgar Bronfman astub juhatuse aseesimehe ametist tagasi, seda vaid aasta pärast seda, kui ta müüs oma perekonna kontrolli all olnud Kanada Seagrami grupi Vivendile 34 miljardi dollari (596 miljardi krooni) eest, kirjutab Financial Times online.

Bronfman astub oma juhtivalt ametikohalt tagasi esimese kvartali lõpus jätkates tegevust ettevõtte nõukogus ning nõustab tegevjuht Jean-Marie Messier?i.

Tagasiastumise põhjusena nimetab Bronfman soovi pühendada end oma isiklikele ja perekonna huvidele.

Vivendi viis Seagrami ostutehingu lõpule eelmise aasta detsembris ning muutus sellega Euroopa suurimaks meediaettevõtteks.

Bronfman vastutas pärast temale kuulunud firma ülevõtmist Vivendi Universali muusikaäri eest, kuid spekulatsiooni selle kohta nagu sooviks ta jätkuvalt mängida laienenud grupis esimest viiulit, on olnud koostöös probleemiks juba ühinemisest saadik.

Maikuus müüs Bronfmani perekond viiendiku Vivendi Universali aktsiatest Prantsuse grupile tagasi.

Kuigi oma sammu põhjendas perekond kui soovi oma investeerimisportfelli hajutada, arvasid analüütikud, tehingu põhjuseks oli ühinemise ajast toimunud 22% aktsiahinna langus.

Aktsiate müügist teenis perekond 1,3 miljardit eurot (20,3 mld krooni) ning neile jäi endiselt 6,1% osalus Vivendis, mis teeb perekonnast suurima aktsionäri.

Täna kinnitas Vivendi Universal, et Bronfmani perekonnal ei ole kavas järgmisel aastal aktsiaid müüa.

Frankfurdi börsil on Vivendi aktsia hind täna langenud 1,96% 60 euro tasemele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing