Tabivere kaubandusolud jõudsid euroopalikule tasemele

06. detsember 2001, 08:21

Eile avas Jõgeva Majandusühistu Tabiveres kunagise Saadjärve kolhoosi endises kontorihoones uue kaupluse. Kauplus Saadjärve on nüüd üks moodsamaid maapoode tänases Eestis, kirjutab Vooremaa.

Kui poeuksed täpselt keskpäeval avati, sisenes kauplusse üle poolesaja ostja, enamus neist pensioniealised naised ja mehed.

Varem asus kauplus Saadjärve seitsmekümnendate aastate tüüpprojekti järgi ehitatud hoones, kus teenindamistingimused jäid juba kaasaja nõuetele jalgu. 'Vana kauplus oli tõesti väga halvas seisus. Kolm aastat tagasi tekkis vajadus uue poe järele. Probleemile leidsime koostöös Tabivere vallavalitsusega lahenduse tänavu aprillis,' lausus Jõgeva Majandusühistu juhataja Toomas Vahur.

Senised kaupluseruumid ostis Jõgeva Majandusühistult ära Tabivere vallavalitsus, sest hoone, kus asus kauplus ning aastaid tagasi ka söökla ja baar, ehitatakse ümber rahvamajaks. Majandusühistu ostis omakorda ruumid uue kaupluse jaoks kunagisest kolhoosi kontorihoonest. Kaupluse ehitasid valmis osaühingu Äksi Puhkemaja ehitajad.

Tabivere uues poes on 104ruutmeetrine müügisaal. 'Kuigi ruumi on pisut vähem kui vanas kaupluses, saame pinda kaupade paigutamisel ratsionaalsemalt kasutada. Müügisaalis paiknevad kapid piimatoodete, kala, vorsti ja jäätise hoidmiseks. Kõige uudsem on 3meetrine piimakapp. Nagu euronõuded kohustavad, on poes ka tualettruum ja pesemisvõimalused,' rääkis kaupluse juhataja Liivi Sokmann.

Lisaks uue kaupluse avamisele Tabiveres on Jõgeva Majandusühistu teinud maakaubandusse tänavu teisigi investeeringuid. 'Uuendasime Pala kauplust. Aasta lõpus avame uue poe ka Siimustis, milleks kulub üle 700 000 krooni. Müügimahud püsivad meil üldiselt stabiilsed, kuigi võib täheldada ka väikest kasvu,' rääkis majandusühistu juhataja Toomas Vahur.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing