Dollari tugevus ei ole mull

07. detsember 2001, 11:30

Dollari tugevus ei ole spekulatiivne mull, leiavad Den Danske Banki analüütikud, kuna kui tegemist oleks mulliga, on raske näha, mis võiks viia selle lõhkemisele kui senised tegurid seda teinud pole, kirjutab Dagens Industri.

Dollarit pole kõigutanud terrorirünnakud, viimase 20 aasta nõrgim majanduskonjunktuur ega börsi langus. Languse asemel on dollar olulisemate valuutade suhtes 2001. a 6% tugevnenud, tõdeb Danske Bank.

Lisaks on USA keskpank järsult alandanud baasintresse, mis esimest korda 1990. aastat on nüüd Saksa intressidest madalamal. See peaks investeeringud dollaris donomineeritud instrumentidesse tegema vähem atraktiivseks, kuid pole dollari kurssi euro suhtes oluliselt muutnud.

Kopenhageni analüütikud teevad järelduse, et tugevus on tingitud fundamentaalsete näitajate tugevusest.

Huvi USA firmade ostmise vastu on 2001. aastal küll vähenenud, kuid selle on kompenseerinud eurooplaste ja jaapanlaste kasvanud huvi USA obligatsioonide ja teiste väärtpaberite järele.

Pank ennustab, et dollari tugevnemine euro suhtes jätkub ning et kolme kuu pärast maksab üks euro 86 USA senti ning 12 kuu pärast 84 senti. Praegu kõigub euro kurss 89 sendi tasemel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing