Toiduseadus võib peatada Värskas vee tootmise

07. detsember 2001, 09:31

Mineraalvee tootmine Värskas, kus mineraalvesi voolab 1987. aastal Saksa DVst ostetud roosteplekiliste villimisseadmete abil pudelisse, ei vasta toiduseaduse euronõuetele, kirjutab Postimees.

2003. aasta 1. jaanuaril kukub Värska Vee nagu ka paljude teiste Eesti ettevõtete jaoks tähtaeg, mil tootmine peab vastama kõigile toiduseaduse euronõuetele. Firma omanikud ei oska aga praegugi täpselt öelda, kui suuri investeeringuid nõuab tegevuse jätkamiseks vajaliku tunnustuse saamine veterinaar- ja toiduametilt.

Värska Vee ühe aktsionäri Urmas Jõgeva kinnitusel vajavad tootmisruumid nüüdisajastamist.

?Tööd on teha kolossaalselt. Jutt käib mõnest miljonist kroonist ? põrandad ja laed peavad olema uued, lõppkokkuvõttes käib jutt kogu sisustuse väljavahetamisest. Mina isiklikult arvan, et 2003. aasta 1. jaanuaril on kõigile Euroopa Liidu nõuetele vastamine vähetõenäoline,' rääkis Jõgeva. ?Ei tahaks tootmist peatada, aga eks näis.?

Mineraalveetootja on Värska sanatooriumi järel piirkonna suuruselt tööandja, firmas töötab 50 palgalist. Kui omanikud ei suuda tootmist tuleva aasta jooksul nüüdisajastada, võib poolsada inimest tööta jääda.

Jõgeva sõnul valmistub Värska Vesi taotlema Phare toetust, projekt esitamisküpseks tuleval kevadel ning siis jäävad ehitustöödeks loetud kuud.

Selle asemel, et investeerida villimistehase moderniseerimisse, kulutas Värska Vesi mullu ja tänavu 4-5 miljonit krooni Hirvemäe puhkekeskuse ehitamisele. Talvel toovad ilusa järvevaatega hotell ja kohvik omanikule kahjumit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing