Piletita sõidab 11 protsenti Tallinna ühistranspordi kasutajatest

07. detsember 2001, 14:31

Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti (SAPA) ühistranspordi osakonna spetsialisti Jüri Miglai sõnul sõidab piletita keskmiselt 11,2 protsenti ühistranspordi kasutajaist.

'Kõige rohkem sõidu eest tasumata jätjaid on Lasnamäe ja Kopli liinidel,' ütles Miglai. Tema sõnul tuleks nende liinide kontrollimisel rakendada suurem arv kontrolöre ning kaasata ka turvafirmade töötajaid, kuna tegemits on agressiivse kontingendiga. Palju on piletita sõitjaid ka koolilaste hulgas.

Miglai sõnul moodustavad suurema osa nn. 'jänestest' need, kes, talong käes, püüdlikult kompostri juures seisavad, et kontrolöri ilmumisel see kähku komposteerida.

'Meeldetuletuste ja manitsustega olukorda ei paranda,' nentids Miglai. 'Aitab ainult protokollide koostamine ja trahvimine. Kaaluda tuleb ka koolidesse ja töökohtadesse teatamise ning korduvalt vahelejäänute avalikustamise juurutamist.'

Tallinna ühistranspordis piletita sõitjate tõttu jääb linnal saamata ligikaudu 30 miljoni krooni piletitulu. Selle raha eest saaks osta 15 uut bussi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing