Res Publical poole miljoni kroonine üldkogu

07. detsember 2001, 08:08

Laupäeval Saku suurhallis uue erakonna loomist arutav Res Publica üldkogu korraldamine maksab üle 500 000 krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

?See ei ole suurejoonelisus,? ütles Res Publica peasekretär Ken-Marti Vaher. ?Erakonna loomine on kallis asi, mis nõuab väga palju ressurssi. Oleme kogu protsessi väga säästlikult suhtunud.?

Üritusel on sünkroontõlge eesti keelest vene ja inglise keelde, lisaks kulukas vastuvõtt ja transport. Üldkogul avalikustatakse Vaheri sõnul ka üle 50 annetaja nimed.

Reformierakonna aseesimehe Meelis Atoneni sõnul on näha, et raha on Res Publical palju. ?Ilmselt on Res Publica lisaks paljudele muudele asjadele, mida uut nad lubavad Eesti poliitilisele turule tuua, ka suurimad kulutajad,? ütles Atonen, kes on praegu veel ka ise Res Publica liige. ?Reformierakonna asutamisüritus oli omal ajal suurusjärgu võrra odavam.?

Keskerakonna samalaadsete ürituste eelarve on olnud umbes 100 000 krooni ja erakonna nõuniku Evelyn Sepa sõnul pole seejuures koonerdatud.

?500 000 krooni ühe mittetulundusühingu koosoleku korraldamiseks on liialt bravuurne,? märkis Sepp. ?Seejuures jäävad täna vastuseta küsimused nii raha päritolu kohta kui ka see, mida ootavad sponsorid selle eest vastutasuks ? kas selle eest ostetakse ka tegelikult uus toode poliitikaturul või vuntsitakse mõne vana koor üle.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing