Metanooliohvrite aitajad rahata

07. detsember 2001, 08:14

Valitsus ei ole täitnud lubadust kompenseerida metanooliohvrite abistajate suurenenud kulusid, mis sunnib Pärnu kiirabi kokkuhoiule ja võib pärnakad jõuludeks kiire arstiabita jätta, kirjutab Eesti Päevaleht.

Peaminister Mart Laar lubas, et metanooliohvrite päästmise ja abistamisega tegelevatele ametkondadele kompenseeritakse valitsuse reservfondist suurenenud kulutused, kuid Pärnu kiirabi, haigla, päästeteenistus ja politsei ole ka kolm kuud hiljem lubatud raha saanud.

Pärnu kiirabi peaarst Külvar Mand ütles, et on ta sunnitud ühe kiirabibrigaadi vähemaks võtma, kui valitsusjuhi ning ka sotsiaalministri antud lubadust lähinädalal ei täideta.

Pärnu kiirabi on miinuses 270 000 krooniga. ?Me ei saa tankida kütust rahata ja personal ei saa töötada rahata ning suureneb risk, et me ei suuda tagada erakorralise abi kättesaadavust,? ütles Mand.

Jõulude ja aastavahetuste eel võib kiirabibrigaadi vähendamine tuua eriti ränki tagajärgi, sest sel ajal suureneb alati nii väljakutsete kui haigestumiste arv.

Pärnu haiglal tekkis salaviina joonud inimeste ravimisel ülekulu 1,5 miljonit krooni.

Pärnu prefekt Peeter Moora ütles, et politsei taotles seoses metanoolikatastroofi ajal suurenenud töökoormusega juurde 780 000 krooni, millest Pärnu politsei tahab 741 000 krooni.

Pärnu päästeteenistuse direktor Jaanus Teearu ütles, et päästeteenistus taotles valitsuse reservfondist 10 000 krooni, mis kulus surnute veoks Tartusse ja Tallinna, kuid raha on laekumata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing