Oviir võitleb leskede pensioni eest

07. detsember 2001, 08:17

Parlament kinnitas kolmapäeva õhtul riikliku pensionikindlustuse seaduse ilma lesepensioni säteteta, kuid keskerakondlane Siiri Oviir lubas oma ettepaneku eest edasi võidelda, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Esitame selle leselisa uuesti ja ei jäta enne, kuni ta on seadustatud. Võib-olla ükskord võetakse ka meie häält kuulda. Kas selle jaoks on vaja koalitsiooni lagunemist või saab seda koalitsiooni säilimise teel, see on iseküsimus,? kinnitas Oviir.

Oviiri ettepanek, mis oleks taganud lesestunud pensionärile tema surnud abikaasa suurema pensioni, hääletati seadusest välja üheksa enamhäälega. Kuigi lesepensioni poolt oli ka neli koalitsioonipoliitikut, puudus hääletamise hetkel saalist paarkümmend opositsioonisaadikut.

Oviiri väitel oleks tema ettepaneku läbiminek tähendanud pensionieelarvele kahest miljonist kroonist väiksemat lisakulu. Täna on meeste ja naiste pensioni suuruses keskmine vahe 130 krooni, lisas ta.

Sotsiaalminister Eiki Nestori sõnul pole üheski Euroopa riigis niisugusel kujul lesepensioni olemas. Selline süsteem on ebaõiglane teiste toitjakaotuspensioni saajate, ka laste suhtes ja vähendab motiivi töötada. ?Ka läheb ta mööda neist, kes on üksi jäänud enne pensioniiga,? märkis Nestor.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing