Keskerakond on erakorralisteks valimisteks valmis

10. detsember 2001, 14:09

Seoses Mõõdukate ja Isamaaliidu ultimatiivsete avaldustega uue võimuliidu sünnile Tallinnas kommenteeris Keskerakonna peasekretär Küllo Arjakas võimalikke poliitilisi arenguid riigi tasandil.

Järgneb Küllo Arjaka kommentaar.

'Keskerakond kui 1999.aasta valimised võitnud erakond on valmis erakorralisteks valimisteks, kui senised koalitsiooni osapooled Riigikogus ei ole valmis enam üheskoos kandma poliitilist vastutust ja ei suuda jätkata korraliste valimisteni 2003.aasta kevadel. Kui see nii läheb, tuleb Eesti dasise arengu huvides erakorralised valimised esile kutsuda võimalikult kiiresti vältimaks ebastabiilse perioodi venimist ning oliitilise vastutuse määramatust.

Keskerakonna toetusprotsent erinevate sotsioloogiliste küsitluste põhjal on 22 - 25% ja see on väga hea alus, et saavutada hea valimistulemus. Erakonna võimalusi lülituda kiiresti valimistsüklisse arutati muuhulgas 8.detsembril Paides toimunud erakonna volikogul.

Raskes majanduslikus ja sotsiaalses olukorras, kuhu Eesti Vabariik on peaminister Mart Laari eesistumisel jõudnud, toovad erakorralised valimised kaasa ka olulise poliitikamaastiku korrastumise. See võimaldaks suure tõenäosusega tõusta riigi etteotsa selge poliitilise programmi ning laialdase rahva toetusega jõududel, kes ei klammerdu võimu külge eesmärgiga vaid enda kitsaid huve realiseerida.

Samas jääb aga mulje, et Isamaaliidu ja Mõõdukate juhtpoliitikuid ei vaeva ennast täna mitte sellega, kuidas lähendada võimu valijatele ja täita oma valimislubadusi, vaid on asunud santaazheerima koalitsioonikaaslasi võimu kindlustamiseks võimul püsimise enda nimel.

Olen jätkuvalt seda meelt, et poliitiliste programmide teostamine kohalikes omavalitsustes ei tohiks seguneda riigi valitsemisega. Nende segiajamine on selgelt ebademokraatlik. Seetõttu võidavad Keskerakonna ja Reformierakonna selgest koalitsioonis pealinnas nii Tallinna elanikud kui ka Eesti tervikuna, sest kolmikliidule selgelt ülejõu käinud valitsemine muutub tasakaalustatumaks. Uus koalitsioon on oma programmis deklareerinud ka selget vajadust lähendada pealinna arengut teistele lähipiirkondade omavalitsustele. Ainult nii on võimalik vähendada ka regionaalset kreenis olekut.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing