Tööajaseadus tõotab ägedaid poliitvaidlusi

10. detsember 2001, 09:01

Töö- ja puhkeaja seadusest tuleneva kohakaasluskeelu rakendumise edasilükkamiseks on välja töötatud kaks konkureerivat seaduseelnõu, kirjutab Postimees.

<pilt#TonisLukas.jpg#Tõnis Lukas#150#198#0> Uuest aastast jõustuv töö- ja puhkeaja seadus kaotab kohakaasluse alusel töötamise võimaluse ning piirab ka ületundide tegemist. Nende sätete vastu on korduvalt protesteerinud kooliõpetajad, mistõttu haridusministeerium ongi esinenud ettepanekuga lükata need haridustöötajate suhtes edasi kuni 2003. aasta 1. septembrini.

?Kui töö- ja puhkeaja seaduse rakendamine pedagoogide puhul edasi lükata, siis ei piisa vaid sügiseni lükkamisest. See tuleb edasi lükata vähemalt 2003. aasta sügiseni,? põhjendas haridusminister Tõnis Lukas ministeeriumi soovi 19. novembri Postimehes.

Tema sõnul välistaks pikem edasilükkamine õpetajate palgatõusus sattumise valimiskampaania ohvriks ja rahustaks koolijuhte, kes kardavad eelarve lõhkiminekut.

Koalitsioonipoliitikud Andres Herkel, Andres Taimla ja Mart Meri on parlamendimenetlusse esitanud seaduseelnõu, mis sätestabki kohakaasluskeelu edasilükkamise haridustöötajate suhtes, kuid ainult 2002. aasta 1. septembrini.

Kolmikliitlastest päeva võrra varem esitas aga keskfraktsioon omapoolse eelnõu, mis lükkab kohakaasluskeelu ja ületunnipiirangute rakendumise edasi kuni 2004. aasta 1. jaanuarini.

Riigikogu keskfraktsiooni esimees ja sotsiaalkomisjoni liige Toomas Varek selgitas, et jaanuaris rakenduv seadus ei tekita probleeme mitte ainult õpetajatele, vaid ka näiteks meditsiinitöötajatele, päästetöötajatele ja teiste kõikuva töögraafikuga elualade esindajatele.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing