Põlva Soojuse eksjuht kantis firma vara iseendale

12. detsember 2001, 10:04

Päev pärast seda, kui Põlva linnale kuuluva Põlva Soojuse tegevjuht Mati Eelmäe oli ettevõttest lahkunud, anti soojafirma tervikvara 11 aastaks rendile Eelmäe ainuomanduses olevale ASile Põlva Jõujaam. Tartu ringkonnakohus leidis eile, et tehing oli igati korrektne.

16,7 miljoni krooni peale hinnatud Põlva Soojuse tervikvara rentimise eest peab Põlva Jõujaam maksma 1,3 miljonit krooni aastas.

Oma põhjendustes märgib ringkonnakohus, et ehkki Eelmäe oli tehingu toimumise hetkel ehk mais 1999 ametis, mis keelas sooritada tehinguid iseendaga või teha muid huvide konflikti tekitavaid tehinguid.

Samas jõudis kohus järeldusele, et kuna Eelmäe vabastati päev varem Põlva Soojuse juhatuse liikme kohustest, siis ei omanud tähtsust asjaolu, et ta äriregistri B-kaardil veel edasi juhatuse liikmena eksisteeris. Pealegi, nagu selgub, oli rendileandmise otsuse teinud Põlva linnavolikogu ja seejärel Põlva Soojuse nõukogu, mitte juhatus, kuhu Eelmäe kuulus. Nii jõudiski kohus järeldusele, et tegu pole keelatud tehinguga.

Põlva maakohus oli jõudnud eelnevalt teistsugusele järeldusele ning rahuldanud Põlva Soojuse taotluse rendilepingu ennetähtaegseks tühistamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing