Toomas Sõmera sai Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse juhiks

12. detsember 2001, 13:45

Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse (EITSA) nõukogu nimetas täna hommikusel istungil juhatuse liikmeks endise ASi Eesti Telekom juhatuse esimehe Toomas Sõmera.

Eesti Infotehnoloogia Sihtasutus on IT Kolledzhi omanik. Juhatus, kuhu kuuluvad veel lisaks Indrek Reimand ja IT Kolledzhi rektor Kalle Tammemäe, valis seejärel toimunud koosolekul Toomas Sõmera juhatuse esimeheks.

Kuni selle aasta kevadeni oli Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse juhatuse esimehe ametis Hansapanga endine IT-juht Tõnis Sildmäe, kes juhtib praegu IT-firmat BCS Itera.

'Lahkusin, kuna asutajad ei täitnud oma lubadusi IT Kolledzhi finantseerimise plaanide kohta,' sõnas Sildmäe. 'Soovin Toomas Sõmerale jõudu.'

2. jaanuarist 2002. a. ametisse asuva Toomas Sõmera ülesandeks saab sihtasutuse üldine juhtimine ja tegevuste kavandamine. Lisaks IT Kolledzhi 3. õppeaasta käivitamisele, hakkab EITSA tuleval aastal üha enam tegelema kogu informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna kõrghariduse toetamise ja arendamise temaatikaga, sealhulgas kavandatava Tiigriülikooli programmiga.

Eesti Infotehnoloogia Sihtasutus (EITSA) on Eesti Vabariigi, Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Telekomi ning Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooniettevõtjate Liidu poolt asutatud mittetulunduslik organisatsioon, mille ülesandeks on kaasa aidata kaasaja nõuetele vastava kõrgharidusega IT-spetsialistide ettevalmistamisele ning toetada info- ja sidetehnoloogia alast arendustegevust Eestis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing