Börsiülevaade: vastuolulistest uudistest hoolimata oodatakse börsidelt tõusu

12. detsember 2001, 10:01

Kuigi kindlat usku ülesminekuks täna Euroopa turgudel napib, peaks maaklerite sõnul olema turul siiski rohkem neid investoreid, kes usuvad majanduse peatsesse paranemisse.

Kindla suuna puudumine on tingitud vastuolulistest uudisest. Kui ravimitootja Merck ehmatas eile oma loodetust kehvema tulevikunägemusega, siis Procter Gamble`il läheb prognoosidest paremini.

Investorid püüavad seedida ka eilset USA Keskpanga 25 baaspunkti suurust intressikärbet. Kuigi Keskpanga sõnul on näha märke stabiliseerumisest andis ta mõista, et võib veel edasipidigi intresse kärpida.

Kui eilne päev algas Tallinna börsil veidi negatiivselt ja nii vaikselt, et 50 minuti jooksul ei tehtud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsiatega ühtegi tehingut, siis positivismi külvama hakanud uudised aitasid päeva teisel poolel kõik liideraktsiaid plussi.

Hommikusele passiivsusele ja rõhutusele vaatamata kujunes päeva tugevaimaks ja aktiivseimaks väärtpaberiks ikkagi Hansapanga aktsia, mis tõusis oma kaheksandal järjestikusel tõusupäeval 159 kroonini ehk 2,4% kõrgemale esmaspäevasest sulgemishinnast.

Jõudu võis aktsiale anda nii eile kohalikku pressi jõudnud ABM Amro analüüs, kus investeerimispanga sõnade kohaselt on Hansapank Kesk- ja Ida-Euroopa pankade hulgas kõige alahinnatum, kui ka kohalike maaklerite sõnul välismaise ostuhuvi jätkumine.

Hommikusest nõrkusest suutis eile välja tulla ka Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, tõustes Nokiaga koos üles mineva Euroopa tehnoloogiasektori taustal 71 kroonini ehk 0,7%.

Soome mobiiltelefonide valmistaja rõõmustas eile investoreid sellega, et teatas oma keskkvartali aruandes, et ta käimasolev kvartal tõotab tulla igati ootustepärane.

Kõige selle juures kosus ka Norma <GR#EE.NORMA> aktsia, lõpetades 53,60 kroonil ehk 0,2% kõrgemal kui päev varem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing