Jaanuarist peavad tubakatoodetel olema uued maksumärgid

Inno Tähismaa 13. detsember 2001, 19:39

Tubakaaktsiisi seaduse muudatuse kohaselt võivad alates uuest aastast müügil olla vaid uute maksumärkidega märgistatud tubakatooted; vabas ringluses olevat kaupa asuvad kontrollima tarbijakaitseamet ja politsei.

Seadusemuudatus kehtestas ka eelmiste maksumärkidega tubakatoodete sisseveokeelu alates käesoleva aasta 1. juulist.

Erinevalt kehtetuks muutuvast maksumärgist on uutel maksumärkidel:
- sigarettide puhul märgitud maksimaalne jaehind, millest kallima hinnaga ei tohi sigarette müüa. Nimetatud hind tellitakse maksumärgile tubakatoodete importijate poolt.
- sigarite ja sigarillode maksumärgile on trükitud maksumärgi liik, vastavalt G või D ning kogus müügipakendis tükkides.
- suitsetamis- ja närimistubaka pakendil on maksumärgi liigi tähis A ning kogus grammides.

Lisaks on maksumärgile trükitud kood, mis võimaldab identifitseerida, kellele ja millal on maksumärk tolliametist väljastatud. Samuti on maksumärgil terve rida selle võltsimisvõimalust raskendavaid turvaelemente. Maksumärgid kujundas Vladimir Taiger, kes on kujundanud ka Eesti kroonid.

Uue kujundusega maksumärke on sel aastal väljastatud 60 009 570 tükki.

Tolliametile on praeguseks hetkeks laekunud avaldused kolmelt tubakatoodete maaletoojalt, kes on otsustanud seaduses nimetatud tingimustel aktsiisi tagasi taotleda ning kehtetuks muutuvate maksumärkidega tubakatooted hävitada.

Käesoleva aasta 11 kuuga on tubakaaktsiisi laekunud 511,5 miljonit krooni, mis moodustab 93,9% riigieelarvesse sellel aastal planeeritust. 11 kuuga laekunud tubakaaktsiis moodustab 16,5% aktsiisilaekumistest kokku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing