Sügiseks lükatud briketiost võib toad külmaks jätta

13. detsember 2001, 09:33

Inimeste vähene ettenägelikkus on tekitanud olukorra, kus paljudel kütteladudel napib briketti tellimuste täitmiseks. Briketipõuda süvendab ka tööstuste aktiivne eksport, kirjutab Postimees.

Osaühingu Kütteturustus juhataja Andres Lille sõnul algas briketipõud novembris ning kestab tõenäoliselt kevadeni, sest tööstused on keskendunud ekspordile ning siseturuks jääb nende toodangust vähe üle.

?Viimati saime briketti novembris ning järgmine koorem saabub loodetavasti sel kuul. Järjekorda meil ukse taga ei ole, sest oleme inimestele öelnud, et kütust napib ning uute saadetiste tuleku kohta ei julge midagi lubada,? rääkis ta.

Lille hinnangul on kütte nappuses süüdi siiski inimesed ise, kes ei oska saabuvatele talvemuredele kevadel mõelda ning jätavad kütte ostmise viimasele minutile. Suvel olid laod kütet täis, kuid siis inimestel selle vastu huvi ei ole, lausus ta.

Pärnumaa briketitootja Tootsi Turba peadirektori Kaie Mäelehe sõnul olid neil kevadel laod kütet täis ja tootmine tuli osaliselt katkestada, sest briketti lihtsalt ei ostetud. ?Nüüd tunnevad kütte vastu huvi aga nii kohalikud inimesed kui välispartnerid,? lausus ta.

Briketitöösturi kinnitusel maksavad välispartnerid kauba eest ka pisut paremat hinda.

Kiviõli Keemiatehase turundusjuhi Tiit Vanamöldri sõnul on neil praegu briketijärjekord vähemalt kolm nädalat, sest aasta alguses avatud tehas ei jõua lihtsalt rohkem toota. ?Oleme järk-järgult oma tootmisvõimsusi suurendanud, kuid nõudlus on praegustest võimalustest siiski suurem,? lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing