Börsiülevaade: aktsiaturg suuna otsingul

13. detsember 2001, 10:16

Täna tõotab tulla Tallinna börsil eilsega sarnane börsipäev, kus aktsiahindadel pole kindlat suunda ning toimub sihipäratu liikumine. Vaiksemaks peaks jääma ka eile manipulatsioonide küüsi langenud Norma aktsia.

Viimastel päevadel tõusnud kauplemisaktiivsus jätkas eile Tallinna börsil kosumist ning seda vaatamata sellele, et ühtne suund aktsiaturul puudus. Ülekaalukalt enam oli aktsioonis Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis sulgus esimest korda pärast 24. augusti 160 kroonil.

Ebakindlat suunda aitasid genereerida Euroopa börsid, mis ühelt poolt olid rõõmsad USA Keskpanga intressikärpe üle ja uskusid majanduse paranemisse, teisalt aga olid halvasti häälestatud maailma suuruselt kolmanda ravimifirma Mercki kasumihoiatuse tõttu.

Vaikset ülesliikumist oli märgata ka lisanimekirjas noteeritud Saku <GR#EE.SAKU> aktsia osas, mis sulgus 60,75 kroonil ning mille ostuäär kerkis pärast augusti algust taas 60 krooni jooneni.

Negatiivse poole pealt näitas tugevat kauplemisaktiivsust ja 1,7% kukkumist 52,70 krooni tasemeni Norma <GR#EE.NORMA> aktsia.

Veidi võis kartlike investoreid aktsiat müüma sundida investeerimispanga LHV interneti leheküljele ilmunud foorumiteema, kus üks anonüümne allikas kuulutas ettevõttele halbu aegu seoses Norma probleemidega oma peamise koostööpartner Avtovaziga.

Loodan, et investorid kasutavad siiski oma selgelt mõistust ja ei lähe sellise põhjendamatu ning anonüümse kuulujutu õnge.

Normat võis pigem all hoida Stockholmi börsil 2,3% kukkunud ettevõtte omaniku Autolivi aktsia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing