Pärnu linna ametnikud reisisid poole miljoni eest

Inno Tähismaa 13. detsember 2001, 12:54

Pärnu linnavalitsuse liikmed kulutasid sel aastal välissõitudeks 450 000 krooni, kõige populaarsem riik oli Läti 44 lähetusega, järgnesid Soome 29, Rootsi ja Ungari 9, Saksamaa 8 ja Leedu 9 lähetusega.

Linnavalitsuse liikmetest juhib edetabelit linnavalitsuse välis-ja turisminõunik Tiina Kiibus, kes on välismaale sõitnud 11 korral. Talle järgnevad Alli Põrk 7, Liina Schön ja abilinnapea Margus Tammekivi 5 ning Alar Raudoja ja linnapea Einar Kelder 4 korraga.

Tiina Kiibus ütles Raadio Pärnule, et kuna turismi ega välissuhteid kontorilaua taga arendada ei saa, siis tuleb palju käia turismimessidel Pärnut tutvustamas. Samuti olles Pärnu esindajana Euroopa Kuurortide Liidu juhatuse liige, tuleb Kiibusel osaleda nõupidamistel, mis sellel aastal peeti Islandil.

Pärnu linnaeelarves oli ette nähtud lähetusteks 450 000 krooni, mis ka tervenisti ära kulus. Aasta populaarseim sihtkoht oli Läti, kuna Hansapäevad toimusid Riias ja sealsest kultuuriprogrammist võttis osa palju pärnakaid.

Kiibus rääkis, et selleks aastaks võtsid linnaametnikud omavahel vastu otsuse, et juubeliaastal tullakse Pärnusse külla, mitte pärnakad ei sõida. Enamus suvepealinna aktiivsetest partneritest käis Kiibuse kinnitusel sel aastal ka külas.

Pärnul on 17 sõprus- ja partnerlinna. Kiibuse sõnul ei ole seatud eraldi eesmärgiks igal aastal kõiki sõpruslinnu külastada. Sel aastal käidi Vaasas, Jelgavas, Jurmalas, Siauliais, Palangas, Helsingborgis, Siofokis ja Oskarshamnis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing