Valitsuse määrus lubab piirata tarbijate valikuvabadust

13. detsember 2001, 09:20

Valitsuse määrus lubab õlletehastel sõlmida konkurentsiseadust eiravaid ainumüügilepinguid, mistõttu tarbijad saavad paljudes baarides ja meelelahutuskohtades juua vaid ühe firma õlut või karastusjooke, kirjutab Postimees.

Kuigi konkurentsiseadus keelab sõlmida lepinguid, mis ahistavad teiste samas valdkonnas tegutsevate firmade õigusi, lubab valituse määrus teha erandi õlletootjatele. See tähendab, et õlletehas võib baarilt nõuda, et see ei ostaks õlut ega teisi selles tehases toodetavaid jooke konkurentidelt.

Kui müügikoht ostab vaadiõlut ühelt tehaselt, võib tehas nõuda kokkulepet, et konkurentidelt ostetakse sarnast õlut ainult pudelites, purkides või muus väikepakendis.

Postimehe kätte sattunud ühe väikelinna õllebaari ja Saku Õlletehase lepingus on kirjas, et müügikoht ei tohi müüa konkurentide õlut madalama hinnaga. Samuti seisab kevadel sõlmitud lepingus kohustus tagada Sakule baaris vaadiõlle, siidrite ka kõigi karastusjookide ainumüügiõigus.

Õlletootjate ja ?müüjate sõlmitavaid lepinguid asus novembris uurima konkurentsiamet, kes saatis järelepärimise kõikidele suurtootjatele. Ameti teise järelevalveosakonna juhataja Maire Loor ütles, et vastused laekuvad jaanuaris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing