Eesti Televisiooni ähvardab kuni 100 000 kroonine trahv

Inno Tähismaa 13. detsember 2001, 14:14

Tallinna linnakohus arutas täna riigi tarbijakaitseameti poolt Eesti Televisioonile reklaamiseaduse rikkumise eest koostatud haldusõigusrikkumise protokolli, süüdimõistmisel ähvardab telekanalit kuni 100 000 kroonine rahatrahv, kirjutab EPL Online.

Tarbijakaitseamet esitas 10. oktoobril Eesti Televisioonile (ETV) ettekirjutuse, mille kohaselt tuvastati teleseriaali 'Jürgensonid' ajal Saaremaa viina reklaamis oluline reklaamiseaduse rikkumine.

Vastavalt reklaamiseadusele on kange alkohoolse joogi reklaam raadios ja televisioonis enne kella üheksat õhtul keelatud. Kuna Saaremaa viin on kange alkohol ning kuivõrd on sellise toote propageerimine enne kella üheksat keelatud, siis tarbijakaitseamet käsitleb toote avalikustamist seaduse rikkumisena.

Kuna aga tarbijakaitseameti juristi Urmas Ehasoo sõnul ei täitnud ETV neile esitatud ettekirjutust üheselt, otsustas amet ETV kohtusse anda. 'Pärast ettekirjutuse tegemist juhtisime ETV tähelepanu veel täiendavalt seaduserikkumise likvideerimisele, ent kuna ka see jäi reageeringuta, otsustasime asja kohtusse anda,' nentis Ehasoo.

Esmase reklaamiseaduse rikkumise korral saab tarbijakaitseamet rikkujale teha vaid ettekirjutuse. Korduva rikkumise korral on sanktsioonid karmimad ning siis võib kohus rikkujat karistada kuni 100 000kroonise rahatrahvi või isegi tegevusloa äravõtmisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing