Börsiülevaade: liideraktsiad löögi all, Norma jätkas odavnemist

13. detsember 2001, 15:08

Tallinna börsil olid enim kaubeldavad aktsiad täna pea eranditult kerge löögi all. Enim kukkus kuuljuttu küüsi all visklev Norma aktsia, mis lisas eilsele 1,7% suurusele langusele veel 1,1% ning sulgus 52,10 kroonil.

LHV internetifoorumis teisipäeval üles riputatud kuulujutt, et Normal on raskusi uute lepingute sõlmimise osas oma peamise koostööpartner Avtovaziga, vedas täna hommikul ohutusrihmade tootja aktsia ostu- ja müüginoteeringu vahelised hinnakäärid keskmiselt ligikaudu 0,8%lt ligi 2% laiuseks.

Võib arvata, et sellega prooviti maaklerite poolt investorite hulgas ebastabiilsust ja hirmule aetud investoreid aktsiaid müümast hoida. Omalt poolt toetas aktsiat ja lükkas kuulujutu ümber täna ka Norma juht ise.
Veidi näis see aktsiat, mis hommikuminutitel oli juba 2,5% miinuses, ka toetavat.

Langev oli ka ülejäänud turg.

Viimased seitse päeva pealpool 70 krooni piiri püsinud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia sulgus täna 69,30 kroonil ehk 1% madalamal kui päev varem.

Mõõduka löögi alla on sattunud ka kogu Euroopa telekomisektor, mis on muutunud kõhklevaks paari suure tehnoloogiaettevõtte halli tulevikunägemuse ning majanduse kiire kosumise suunas.

Kümnendat järjestikust tõusupäeva ei suutnud vastu pidada ka Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia. Kaks kolmandikku tänasest 20 mln kroonisest käibest andnud aktsia odavnes üle pika aja vaid 0,2% jagu, taandudes 159,75 kroonini.

Viimase poole kuu vilkamat kaubeldi Harju Elektri <GR#EE.HELEK> aktsiatega. Ettevõte teavitas investoreid Schneideriga sõlmitavast lepingust, mis peaks elektriseadmete aastakäivet kasvatama 2-3% võrra. Aktisa tõusis seitsme tehingu tagajärjel 0,8%, tasemeni 30,25 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing