Kolmandik pealinlasi ihkab elada uute valitsejate käe all

13. detsember 2001, 08:08

Keskerakonna ja Reformierakonna võimule asumist Tallinnas toetab ligi kolmandik pealinlastest, selgus Eesti Päevalehe tellitud avaliku arvamuse uuringust.

ES Turu-uuringute korraldatud telefoniküsitlusest selgus, et 28 protsenti linlastest toetab uut võimukoalitsiooni, 21 protsenti senist kolmikliidu juhtimist ning 38 protsenti vastanutest ei osanud üht poliitilist jõudu teisele eelistada.

Reformierakonna Tallinna fraktsiooni esimehe Maret Maripuu sõnul andis küsitlus kinnitust, et Reformierakond on õigel teel.

?Uue koalitsiooni suur toetusprotsent tõestab seda, et tallinlaste meelest ei ole üle jõu elamine kõige õigem tegu,? ütles Maripuu. ?Inimesed näevad, kuidas paljud teised linnad ägavad laenukoormuse all ning mõistavad, et probleemide korral peavad nad hakkama oma rahakotti kergendama.?

Keskerakonna liidrit Edgar Savisaart soovib tulevase linnapeana näha ligi pool küsitletuist.

Savisaar tõdes, et tallinlased on teda alati toetanud ning seda on näidanud ka kohalikud valimised, mil ta on pealinnas kõigist kandideerinutest enim hääli saanud.

?Mul on hea meel, et poolehoid pole kuhugi kadunud. Eks see tähendab ka seda, et minult oodatakse meie võimule pääsedes palju,? märkis Savisaar.

?Olen alati kinnitanud, et Tallinnas pole Keskerakonnata võimalik stabiilselt valitseda. Lõpuks said nii Jüri Mõis kui ka Tõnis Palts sellest minu arvates aru, kuid paraku osutusid nad oma partei pantvangideks.?

Pooled vastanuist leiavad, et võimuvahetus Tallinnas peaks peegelduma ka riigi tasandil ning veerand küsitletuist toetab erakorralisi riigikogu valimisi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing