Riigikontrolör külastab Hollandi Kontrollikoda

14. detsember 2001, 13:05

Riigikontrolör Juhan Parts külastab tuleva nädala algul Eesti Riigikontrolli üht peamist koostööpartnerit - Hollandi Kontrollikoda. Esmaspäeval ja teisipäeval toimuva visiidi käigus tutvustavad mõlemad pooled oma kogemusi ning kavandavad koostööd järgmisteks aastateks.

Juhan Partsi kohtumistel nii Hollandi Kontrollikoja kui ka parlamendi esindajatega käsitletakse kõrgemate kontrolliasutuste ja parlamentide koostööd.

Hollandi Kontrollikoda koos rahvusvahelise konsultatsioonifirmaga MDF on Riigikontrolliga koostööd teinud juba kaks aastat. Koostööprogrammi rahastab Hollandi valitsus Euroopa Liiduga liitumise abiprogrammi PSO kaudu.

Koos on läbi viidud katseauditeid, millega on saadud vajalikku oskusteavet auditite planeerimiseks ja läbiviimiseks; praegu koostatakse auditikäsiraamatut,
mille eri osi testitakse tulevastes auditites. Hollandi ekspertide kaasabil on loodud juhtimisarvestussüsteem, mis koosneb kulu- ja ajaarvestusest, ning kaardistatud põhi- ja tugiprotsessid. Praegu töötatakse välja kompetentsipõhist personalijuhtimissüsteemi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing