Toompea kolmikliidu võim lagunemisohus

14. detsember 2001, 08:05

Kolmikliidu valitsust ähvardab laialiminek, sest Isamaaliidul ja Mõõdukatel on raske Tallinnas oma partnerid hüljanud Reformierakonnaga tööd jätkata, kirjutab Eesti Päevaleht.

Isamaaliidu fraktsiooni esimehe Tiit Sinissaare sõnul on pärast Tallinna võimupööret selge, et muudatused ootavad ees ka Toompead.

?Nüüd on kindel, et endist viisi enam valitseda ei saa,? lausus Sinisaar.

Tallinna puhul ei pea Sinissaare väitel kuidagi paika reformierakondlaste jutt, et omavalitsuse ja riigi asjad käivad lahus. ?All-linnas ja Toompeal on juhtpositsioonidel suures osas samad inimesed. Mõtleme veel kõigile nendele asjadele, millele Reformierakond valitsuses vastu oli, näiteks põhja lastud haldusreformile. Samuti Viljandile, Tartule ja Pärnule,? rääkis Sinissaar. ?Kõike seda on liiga palju. Ei saa teha nägu, et midagi pole olnud.?

Kolmikliit on lubanud, et järgmisel nädalal tuleb vastu võtta riigieelarve.

Pärast Tallinna võimupööret on võimalik, et Reformierakond lahkub ise valitsusest või teeb peaminister ettepaneku Reformierakonna ministrite lahkumiseks. Isamaaliit ning Mõõdukad teeksid sel juhul vähemusvalitsuse, kuid 35 häälega on raske valitseda.

Üheks variandiks on Reformi- ja Keskerakonna vähemusvalitsus, millel oleks koos Tallinna volikogus üle läinud Sergei Ivanoviga kokku 49 häält, millele võib lisa tulla, pakkus Sinisaar. Riigikogus enamuse saavutamiseks on vaja 51 häält.

Reformierakonna esimees Siim Kallas saatis eile Isamaaliidu esimehele Mart Laarile ja Mõõdukate aseesimehele Eiki Nestorile kirja, milles kinnitas erakonna kindalt soovi, et kolmikliit peab jätkama koos kuni 2003. aastani.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing