Pärnulased protestivad kõrgete majade vastu

14. detsember 2001, 08:04

Pärnu Pika tänava elanike protest detailplaneeringus nende tänavale kavandatud 20 meetri kõrguste uusehitiste vastu võib jätta detailplaneeringu kehtestamisel Pika tänava osa planeeringust välja, kirjutab Pärnu Postimees.

Pika tänava hru?t?ovkade elanike arvates on detailplaneeringus ette nähtud hoonestus liiga tihe ja kõrge ning hakkab segama inimeste privaatsust.

?Majade vaheks planeeritud 14 meetrit on liiga väike,? leidis Pikk 4 elanik Valentina Kuura. ?Tekib kardinate taga elamine.?

Samuti kardavad planeeritavate majade kõrval elavad inimesed, et kõrged hooned varjaksid paljudele korteritele päikese. ?See oleks õudus,? sõnas Pikk 10 elanik Helju Must.

Pikk 9 elanik Kaarel Loper saatis planeerimisosakonnale, kus ta ka ise töötab, viieleheküljelise kirja, kus ta näitab, et kavandatavate majade planeering ei vasta projekteerimis- ja planeerimisnormidele ning neid pole võimalik ehitada.

Planeerimisosakonna juhataja Martti Preemi sõnade järgi on detailplaneering formaal-juriidiliselt korrektne. ?Loperi väited on demagoogia,? lausus ta.

Preem ütles, et kahtleb Loperi lojaalsuses, sest tema alluv on detailplaneeringu algatamiseks allkirja andnud.

?See on lubamatu. Ma ei saa aru, kuidas ta nüüd sellele vastu on,? rääkis Preem. ?Ta peaks endale aru andma, et kahel toolil korraga istuda ei saa.?

Preemi väitel võib volikogu jätta Pika tänava osa detailplaneeringu kehtestamisel välja, sest tähtis on Aida tänava ja Riia maantee vahelise ala detailplaneeringu kehtestamine, et saaks alustada kontserdimaja ehitust. ?See ei tähenda, et praegune planeering halb oleks, sest vaja on planeerida terveid kvartaleid,? märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing