Läti elamispindade üürituru aktiivsus vähenenud

18. detsember 2001, 08:35

Ober-Haus Kinnisvara Läti juhataja Inga Meiere sõnul on aktiivsus Läti elamispindade üüriturul vähenenud.

Enamik üüripindu soovivaid kliente on seotud diplomaatilise valdkonnaga, suurte rahvusvaheliste firmade ja pankade juhatusest või siis valitsuse erinevate projektidega seotud äriinimesed.

Enamasti soovitakse 2- või 3-toalisi keskmiselt 100 m² suurusi kortereid või siis suuri, kuni 5-toalisi 250 m² suurusi kortereid kesklinnas renoveeritud majades, kus on ka lift ning trepikoda kindlalt lukus.

Korterid võivad olla möbleerimata või osaliselt möbleeritud, kuid köök peab kindlasti sisustatud olema ning loomulikult peab korteris olema ka vannituba.

Viimase kahe aasta jooksul on üürihinnad langenud. Vanalinnakorterite hinnad on endiselt kõrged, keskmiselt 12-16 USD/m². Saatkondade ümbruses, mida kutsutakse ka ?vaikseks piirkonnaks?, on korterite üürid 11-13 USD/m². Kesklinna äritänavate piirkonnas on kuuüürid 9-10 USD/m².

Populaarsed on korterid, mille omanikud aktsepteerivad ka lühiajalisi üürilepinguid. Soovitakse väikseid kuni 2 magamistoaga kortereid. Selliseid kortereid soovivad inimesed, kes reisivad Lätti lühikeseks perioodiks ning eelistavad hotellile odavamat majutust.

Taolisi kortereid turul väga palju ei ole, sest enamasti ei usalda korteriomanikud oma kortereid lühikeseks perioodiks välja üürida. Samas on sellistelt korteritelt saadud üüritulu üsna kõrge. Kahe magamistoaga möbleeritud korter heas korras majas antakse üürile 50-60 USD eest päevas (1- kuni 3-nädalase perioodi puhul).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing