Vabaduse monumendi konkurss luhtus

18. detsember 2001, 08:15

Tallinna Vabaduse monumendi konkursi finaali jõudnud kümnest kavandist pole ükski pealinna tulevaseks sümboliks sobiv ning linnavalitsus teeb kõikide tööde arhitektidele ettekirjutusi, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Võistlustööde kunstiline ja arhitektuuriline tase ei olnud nii kõrge, kui võis eeldada,? lausus konkursi ?ürii aseesimees Kalle Vellevoog. ?Finaali jõudnutest pole ükski töö selline, mida me saaksime kasutada üks ühele. Kindlasti teeme iga töö osas ettekirjutusi, mis aitaks ideid edasi arendada.?

Arhitektide liidu juht Vellevoog märkis, et pakutud eskiislahendused olid Eesti keskmisel tasemel. ?Paraku oli lollust ja lihtsalt naljategemist taolise mastaabiga konkursi jaoks liiga palju,? lisas ?ürii aseesimees.

?ürii liikme Trivimi Velliste sõnul ei olnud võistlustööde hulgas ühtegi silmatorkavat kavandit. ?Kahju, et ei olnud ühtegi säravat tööd, mis teistest erinev oleks olnud,? lausus Velliste. ?Mul tekkis isegi kahtlus, kas Eesti kõige säravamad loomeinimesed konkursil üldse osalesid.?

Abilinnapea Rein Lang ütles, et ta on üliskeptiline Vabaduse monumendi püstitamise suhtes järgmisel aastal. ?Isegi kui oleks väga hea kavand, tuleb siiski arvestada pingelist eelarvekoormust, mis monumendi jaoks raha ette ei näe,? viitas Lang. ?Ja olen valmis kinnitama, et ainult üle minu laiba tekib nii tähtsa objektiga mingi jama.?

Tallinna Vabaduse väljaku lähedusse rajatava monumendi konkursile laekus ligi 130 eskiiskavandit. Kõigi kümne finaali pääsenud töö autorid saavad kavandi arendamiseks linnavalitsuselt auhinnaraha 25 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing