Kohtunike palgatõus viibib

18. detsember 2001, 08:16

Kohtute juhtimise reformi ja kohtute seaduse vastuvõtmise venimise tõttu lükkub kohtunikele lubatud palgatõus vähemalt pool aastat edasi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Täitevvõimust sõltumatu kohtute haldamise nõukoja loomise tõttu ei jõua riigikogu detsembris kinnitada kohtute seadust, mis oleks uuest aastast taganud kõigile kohtusüsteemi töötajatele suuremad palgad. 2002. aasta eelarves oli selleks algselt ette nähtud ligi 40 miljonit krooni, kuid nüüdseks on seda summat tublisti kärbitud.

?Istungisekretäride palkasid on võimalik oluliselt suurendada alates 1. jaanuarist. Kohtuametnike seis on praegu ka kõige valusam. Kohtunike palgatõus on reaalne 1. juulist. Pärast seda tuleks langetada otsus, et prokuröride palkade korrigeerimine peab tulema hiljemalt 1. jaanuarist 2003,? ütles justiitsminister Märt Rask. ?See on minu selge sõnum. Kõik sõltub lõppkokkuvõttes riigikogu otsustest.?

Tallinna linnakohtu esimehe Helve Särgava sõnul on raske uskuda, et aasta alguses palgatõusu ei tule. ?Meie lootus oli väga suur. Kõik olid sellega kindlalt arvestanud,? märkis Särgava.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing