Börsiülevaade: oodatakse passiivset ja kergelt langevat kauplemispäeva

19. detsember 2001, 09:52

Euroopa turud tõotavad täna maaklerite sõnul avaneda kas eile õhtuste tasemete juures või siis kergelt miinuses. Jõulurallit pärssivaks teguriks on alumiiniumitootja Alcoa ja telekomiseadmete tootja Motorola nigel lähituleviku nägemus. Kauplemisaktiivsus peaks olema ettevaatlik ning küllaltki passiivne.

Kolme päeva pikkune langus sai eile Tallinnas läbi ning peaaegu kõik börsi liideraktsiad kangutasid end esmaspäevaste sulgemishindade tasemetelt lahti.
Kõige uljamalt esines Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis sulgus 69,25 kroonil ehk 1,8% kõrgemal kui päev varem.

Mõõdukat aktiivsust aitasid turul hoida väikeinvestorid ning käibe poolest toetas aktsiaturgu päeva lõpus tehtud paar suuremat tehingut Hansapanga <GR#EE.HP> ja Norma <GR#EE.NORMA> aktsiatega.

Napilt üle 10 mln krooni upitanud käivet aitas saavutada ka järk järgult oma elupäevi kaugemasse tuleviku edasi lükkav erastamisväärtpaber <GR#EE.EVP>, mis katsus päevasiselt ära 71,8 sendi joone, kuid sulgus siiski vaid 69,3 sendil ehk 0,9% kõrgemal kui nädala esimesel tööpäeval.

Erastamisväärtpaberi liikumist kõigi aegade rekordtaseme vahetus läheduses ja turu huvi väärtpaberi vastu on eelkõige seostatud riigimaade eest vajalike maksete tegemisega kui ka sellega, et varsti võiks startida kaua aega oodatud riigi metsamaade erastamine, mis tekitaks hüvitusväärtpaberite järgi nõudlust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing