Börsiülevaade: EVP rekordkõrgusel, aktsiad mõõdukalt tugevad

19. detsember 2001, 14:56

Tänase päeva börsi aktiivsust aitas üleval hoida inimeste väga tugev huvi vabaturul ainsana noteeritud erastamisväärtpaberi vastu. Hüvitisväärtpaber, millega täna kaubeldi selle sajandi aktiivsemalt, sulgus kõigi aegade rekordtaset tähistaval 78,3 sendil.

Erinevalt teistest väärtpaberitest peamiselt vaid nõudluse ja pakkumise vahekorrast kinni olev ja vastavalt inimeste erastamisaktiivsusele või passiivsusele liikuv erastamisväärtpaber tõusis täna päevaga 13%.

Ka aktsiaturul paisusid täna väärtpaberid vaikselt hoolimata sellele, et Euroopa aktsiaturgudel pole täna enam lood eriti kiita.
Motorola kasumihoiatuse tõttu langusesse keeranud Euroopa telekomisektor ei suutnud aga ärritada ka Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsiat.

Koduturul 70 krooni peal sulgunud ja 1,1% tõusnud aktsia on püsinud hästi ka Londonis, kus ta GDR (hoiutäht) hoidis pärastlõunal kinni eilselt 12,225 dollari suurusest sulgemishinnast.
Arvestades seda, et dollar on euro vastu viimase kahe päevaga 0,8% tugevnenud on see vaatamata dollarites stabiilselt seisnud GDRile mõjunud positiivselt aktsia hinnale kroonides, mis on hetkel ümberarvutatuna 70,91 kroonil.

Üle pika aja oli tunda huvi Baltimaade suurima ehitaja Merko Ehituse <GR#EE.MERKO> aktsia vastu.

Viimase kuuga Tallinna Teede AS erastamisvõidu saanud ja Kopli lahe juures asuva Merirahu elamurajooni arendust Hestingerilt üle võtta tahtev peatöövõtja aktsia sulgus pärast 2,2%st tõusu täna viimase viie kuu kõrgeimal tasemel 41,30 kroonil.

Vaikset kosumist näitas ka Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, sulgudes 157,75 kroonil ehk 0,8% kõrgemal kui päev varem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing